18.06.2013
Sosnová ožije světovým a evropským Supermotem
Už o tomto víkendu, tedy 22. - 23. června se fanda Supermota dočká minimálně málo obvyklého jevu. Po delší době míří do Sosnové jezdci z mnoha zemína, na třetí ze 7 letošních závodů MS a ME, aby poměřili své síly. Mezi nimi má zástoupení i Česká republika.
Pravidelně píšeme zde na domácích stránkách informace o Petru Vorlíčkovi, a je obecně známo že letos jede svět. Druhým zástupcem, se kterým se tento rok v MS setkáváme, je Tomáš Trávníček. V ME do pořadí zasahují mladí borci Milan Sitnianský a Zdeněk Jaroš. Přejme všem zmíněným v nedělních racech hodně šťěstí. Vzhledem k atraktivitě tohoto sportu se očekává hojná účast a doufám, že publikum vytvoří skvělou atmosféru. Pojďme fandit!

Přidávám link na stránky supermoto-sosnova.cz, na který se dočtete potřebné indformace.Při příležitosti tohoto motocyklového svátku, jsem se Petra zeptal na věcí.
1. Petře, co říkáš tomu, že se pořádá po delší době v Sosnové opět Mistrovství světa a Evropy?

Je to rozhodně dobře, že se jede svět zase tady u nás. Podobné závody lákají mnohem víc fnoušků, a u nás jsou pro ně dostupnější. Na závody ven, třeba do Chorvatska, sice přijíždí pár fandů, ale je jich opravdu jen pár. Světové závody doma jsou prostě jiné, s domáckou atmosférou.


2. Jak se teď aktuálně vyvíjí tvé zranění pravé nohy z podzimu?

Není to úplně ideální a přál bych si lepší průběh, ale jezdím, to je pro mě hodně důležité. Holenní kost je z 4/5 srostlá, malá lýtková není srostlá vůbec. Složité je to v terénu, noha bolí, je třeba při doskocích věnovat pozornost přenesení váhy. Soustředím se na to, abych se víc nezranil a to vytěžuje hlavu.


3. Vím, že máš rád svůj klid a bezprostředně před závodem se potřebuješ dost soustředit. Jak na Tebe působí domácí prostředí u takových podniků jako je MS a ME? Je to pro Tebe výhoda, nebo spíš stres?

S přibývající praxí to už tolik neřeším, něco ze stresu tam zůstává, ale je to spíš klasická tréma. Někdy to sedne tak, že jedeš úplně v klidu, někdy jsi přemotivovaný a někde to zahodíš, někdy zase jedeš tak opatrně že nejsi dost rychlý. Rozhodně jsem ale rád, že se "svět" u nás jede a bude fajn když se český fanoušek přijde podívat a podpoří tak všechny jezdce, samozřejmě hlavně ty naše.


4. Máš připravenu pro domácí fanoušky nějakou specialitku?

Žádné takové věci nepřipravuju. Jsem hrdý na to že jsem Čech, když můžu držet českou vlajku, ale necítím se na nějaké extra vymýšlení. Spíš udělám na trati všechno pro to, abych si neutrhl ostudu a dojel co nejlépe.


5. Jaká je pro Tebe taková typická snídaně závodního dne ?

Ovesné vločky a 1-2 vajíčka na tvrdo … a pak třeba ještě nějaký kousek syrového masa, mňau. :-D


6. Co se Ti honí hlavou mezi závodními jízdami, vnímáš nějaké rozdíly mezi dobou třeba před čtyřmi lety a současností?

Rozdíl…, nevím. Spíš to člověk bere jinak protože je zkušenější. Teď hodně přemýšlím nad tou nohou, abych si třeba víc neublížil, tím jak nění doléčená tak je vyšší riziko. Za normálního stavu jsou to jen myšlenky na to jak co udělat lépe, kde si najet jinak abych byl rychlejší …


7. Na závěr taková lehce meteo otázka. Čekáš spíš vodní závod nebo bude hic, co Ti víc vyhovuje ?

Snažím se trénovat za každého počasí a je mi skoro jedno jak bude. ALE!, přál bych si, aby přišlo co nejvíc diváků a myslím že Ti by ocenili, kdyby nepršelo, ale zároveň aby nebylo extrémně horko. Uvidíme o víkendu.Díky Petře a hodně zdaru o víkendu.Zpět na články