27.07.2012
Pomposa, těžká práce na trati
První návštěva Pomposy a závodního areálu nebyla pro Petra zrovna jednoduchá. Tvrdou srážku s realitou ale nepocítil jen on, trať potrápila i další jezdce v italském mistrovství.


Spousta lidí Petra už od prvních chvil strávených na okruhu varovala před složitostí tratě a také před extrémně uklouzaným povrchem. “Sobotní tréning to jasně potvrdil a musel jsem jim dát za pravdu, 14-tý flek mě moc neuspokojoval“, s časovým odstupem popsal ve své zprávě. Kromě nepříjemných poznatků se sobota nesla ve znamení bolesti břicha bez zjevných příčin, a to rozhodně nepřispívalo pohodě při jízdě.

Neděle se už od rána vyvíjela mnohem veseleji. Bolení břicha přes noční odpočinek zmizelo a tím vzniknul větší prostor soustředit se na závodní rozjížďky. V první rundě se povedlo výborně odstartovat. Úplně jiná stopa než jeli ostatní zařídila posun o hodně míst vpřed, nicméně jízda měla malou chybičku, kterou na sebe Petr pěkně prásknul: “ úplně zbytečně jsem to trochu kazil přehnanou snahou, byl jsem na sebe úplně naštvaný, kvůli toho klouzání to tady chtělo studenou hlavu a plynulou jízdu“ . Na konec z toho vytěžil skvělý 7kus a 14 bodů.
Start druhé jízdy už tak dobře nevyšel, Petr bojoval co to šlo, ale líp než jedenáctý (10 bodů) nedokázal dojet.

Přes všechno to trápení panuje docela spokojenost, protože se podařil posun o místo výš v celkovém bodování (to je vlastně jakýmsi důkazem toho, že nejen Petr měl s tratí potíže) a také proto, že na 4 místě tabulky aktuálně kotví loňský mistr světa Adrien Chareyre.
Pod tímto linkem aktualizované tabulky.


Hned v pondělí se část týmu přesunula na krosovou trať na testování nových modelů TM pro příští sezónu. Vorlas hodnocení proběhlo jednou větou: “Je to BOMBA”. O detajlech ale až jindy.

Zpět na články