25.06.2012
Postup v před - bulharský Pleven
V sobotu začínalo Mistrovství Světa a Evropy krásným slunečným a parným počasím. V neděli se všichni probudili do uplakaného dne a také do nižších teplot než v předešlém dni.


Sobota:
Jak v první tak druhé tréningové jízdě zajížděl Petr nejlepší časy. Z těchto poznatků společně s mechanikem a týmem vyhodnotil, nechat i na kvalifikaci stejné pneumatiky, aby se ušetřily nové sady pneu na každý závod. Kvalifikace dopadla nejlépe jak mohla a Petr se chystal na start z prvního místa roštu.

Neděle:
Po odjetí warm-upu se rozpršelo jako z konve, déšť zaskočil i Petra: "I když mám vodu rád, tak mi to na téhle trati moc nešlo. Přes to, se mi podařilo se štěstím první rozjížďku vyhrát". V druhé rozjížďce se moc nezadařilo a pád zkomplikoval jednoduchý průběh jízdy. Na konec dojezd na třetím místě. "Třetí rozjížďka se už jela na suchu, v ní jsem se cítil v pohodě a už od třetí zatáčky jsem se dostal do čela. S velkým náskokem v cíli se mi podařilo vyhrát". Celkově za víkend první místo.

"Po polovině sezóny je náskok 68 bodů strašně dobrý a mám z toho výborný pocit." tak končil včerejšní zprávu Petr z Bulharska.


Za 14 dní nás čekách chorvatská Rijeka a tedy další boje o titul Mistra Evropy.

Zpět na články