28.05.2012
Jak to bylo ve vítězném Palermu
Ještě včera večer jsem od Petra získal informace a shrnutí co stálo za úspěšnou cestou k vítězství ve všech třech jízdách na Sicilii.


"Trať v Palermu byla dost podobná trati v Milovicích a tím pádem nebyl velký problém rychle se na ni adaptovat", napsal Petr první větu v naší komunikaci. Už od prvních tréninkových jízd mohl pracovat na zlepšování už tak dobrých zajetých časů na jedno kolo. Na základě informací z měřeného tréninku, kdy zajel na opotřebených pneumatikách nejrychlejší čas, se tým rozhodl zvolit zajímavou taktiku s obutím stroje, a co nejlépe tak využít 4 sady pneumatik povolené současnými pravidly na celý závodní víkend.



Neděle se už od rána jevila závodně ideální a ve slunečném Palermu s 25°C startovaly první rozjížďky. Ve všech třech závodních jízdách kategorie S2 si Petr dokázal vytvořit a především udržet náskok a triumfovat tak stylem start cíl.



"Stroj byl na 100% připraven a moc mi pomohl Jirka Lovětinský jako mechanik. Bylo super zase slyšet Českou hymnu na stupních vítězů" napsal Petr závěrem naši komunikace.

Současný náskok před druhým v pořadí je 24 bodu, to je po dvou odjetých podnicích moc fajn a celý tým věří v další skvělé výsledky. Následující závodní víkend se odehraje při italském mistrovství, již po druhé tuto sezonu, v Ottobianu v termínu 9. - 10. června. Další " svět a evropa" jsou na pořadu 24.6. v bulharském Plevenu.




Zpět na články