18.05.2012
Shrnutí víkendu v Battipaglii
Minulý víkend se odjela druhá runda italského mistrovství. Závodní víkend neměl ideální průběh, ale rozhodně skončil docela dobře.


V pátek, sobotu a vlastně i v první rozjížďce Petra provázely trable s elektronikou. Jakýsi skrytý šotek si usmymslel dělat problémy. Velké trápení v testovacích i kvalifikačních rozjížkách vyvrcholilo v první závodní jízdě, kdy se při prodírání vzhůru polem jezdců, CRF zastavila úplně a nechtěla chytnout. Po pár sekundách se Petrovi povedla jakási provizorní náprava problému v kabelech a tím se otevřely dveře pro dokončení jízdy.
V pauze mezi jízdami na moto vlítnul technik, částečně vyřešený problém v klidu dotáhl do konce, a na druhou jízdu byla Honda v dobré kondici.


Obrazem z MI Battipaglie


Ode dneška za týden se celý cirkus okolo supermoto světa a evropy přesouvá do Palerma na Sicilii. Dle Petrových informací se má jet na nějakém parkovišti s podivným povrchem u starého vojenského letiště. Organizátor při závodech zařadil zajímavý doprovodný program ve formě freestyle motokrosu, kde by se měl představit i čech Aleš Líman.Zpět na články